Aşkı Cümlelerde Yaşatmak

Yan-yana-uyuyamayanlar...

Bizim ilişkimiz yarım kaldı, biz yarım kaldık. Böyle bitmemeliydi, hatta hiç bitmemeliydi. Çok seven insanların ayrılıkları sessiz olur derler. Koca bir yalan… Benim içimde kopan fırtınalardan, sürekli yaşadığım depremlerden ve o depremlerin bitmek tükenmek bilmeyen artçı sarsıntılarından haberi yok onların. Artık her gece ölüp, her sabah yeniden aşık oluyorum sevdiğime. Her gün yeniden doğmak gibi bir şey bu benim için. O yokken bile onu sevmek güzel şey çünkü.

Kendimi bir türlü inandıramıyorum böylesi bir sona. Bundan sonrası için ne yapacağımı da bilmiyorum. Hayat aynı sıradanlığı ile akıp giderken ben hâlâ aynı aşkla sevmeye devam ediyorum. Peki nereye kadar bu durum böyle devam edecek? Bir gün tamamen unutacak mıyım onu? Gün içinde adını kalbimde defalarca andığım, tuhaf bir hüzünle dahi olsa huzurumun sebebi olan insan için zerre kadar duygu beslemeyeceğim günler de mi gelecek?Sanmıyorum. Çevremdeki insanların “zamanla unutup, hissizleşirsin” deyip; kendilerince beni avuttukları zamanlarda ne kadar belli etmesem de çok sinirleniyorum. Bilmiyorlar ki onu ne kadar derin duygularla sevdiğimi. Bilseler o kadar kolay çıkmaz o cümleler dudaklarından.

biry

Öyle kuvvetli bağlarla bağlıyım ki sevdiğime, inanmıyorum ömrüm boyunca ona olan aşkımın, sevgimin, hayranlığımın tükeneceğine. Ona duyduğum aşk gün geçtikçe tükenmiyor; aksine katlanarak artıyor. Tükenen tek şeyin gücüm olduğunu düşünüyorum. Zaman geçtikçe her şeye karşı savunmasız hissediyorum kendimi. Rüzgâra dahi karşı koyamayıp devrilecek bir ağaç gibiyim hatta. Devrilirsem ve hayata tutunmak için bir şansım olursa hayata devrildiğim yerden devam etmek zorunda kalacağım, tıpkı yan yatmış bir ağaç gibi geri kalan ömrümü o şekilde geçireceğim. Hayattan darbe yemişçesine…

Sonucu her ne olursa olsun, her ne kadar günler geçerken aleyhime de işlese sevmeye devam edeceğim. Her ne olursa olsun! Yaşadığımız o günlere o kadar kolay ulaşmadık ki kolayca vazgeçel(y)im.

Ömrüm bitse dahi; ona olan aşkım bitmeyecek, bıraktığım cümlelerde yaşayacak.

Bazen ne düşünüyorum biliyor musun? Belki de bu aşkın bitmeyişinin bir sebebi de birbirimize bıraktığımız cümleler… O sayfalar dolusu mektupların bu konuda etkisinin büyük olduğuna inanıyorum. Çünkü cümleler ölmez. Cümleler ölmediği müddetçe de aşkımız yaşayacak diye düşünüyorum. Yani sonsuza dek.

Sanırım sonsuz aşkın formülünü buldum.

Onunla yaşadığım, yaşamak istediğim, belki de asla yaşayamayacağımız hayallerimi yazıyorum aşk ile. Ben tükensem dahi tükenmeyen, bitmeyen cümlelerim var benim. Bir de o cümlelerin başrolünde olan ve bir an olsun gönlümden düşmeyen sevdiğim

yazmak

Reklamlar

Aşkı Cümlelerde Yaşatmak” üzerine 10 yorum

  1. muhsinaltun dedi ki:

    “Bilseler…” Hayir, hic kimse senin onu ne kadar derin duygularla sevdigini asla bilemez. Hatta o bile. Yoksa sevenleri ancak ölüm ayirirdi.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s