Okunmayacak Satırlar

Uzun zaman oldu sana yazmayalı. Okumayacağın satırlar yazıyorum sana. Sana söylemek istediğim cümleleri bir yere dökmem gerek diye düşünüyorum. Artık içimde biriktirdiğim acılar yük oluyor bana. İnan taşıyamıyorum, inan gücüm yok. Dayanamıyorum. Bu kadar zaman geçmesine rağmen neden hâlâ seni çok seviyorum? Neden çıkmıyorsun hâlâ kalbimden? Yetmez mi yokluğunda çektirdiğin acılar? Gerçi ben senin bana bıraktığın acılara bile aşığım. Her ne olursa olsun severim zaten. Biliyor musun bir yerlerde nefes alıyor olduğunu bilmek, mutlu olduğunu bilmek bile mutlu edebiliyor beni. Düşün işte;o kadar çok seviyorum seni. Hâlâ geleceğim ile kurduğum hayallerime ister istemez misafir oluyorsun. Yanlış anlama şikayetçi değilim bu durumdan. Çünkü o kadar yakışıyorsun ki hayallerime. İnan kimseyi yakıştıramıyorum o güzel anlarımda yanıma.

Çok mu aşığım yoksa çok mu aptalım bilemiyorum.

Sen yokken her ne halt yersem yiyeyim yine seni çok sevdim. Anılarımıza sahip çıktım. Bana seni hatırlatan her şeyi çok sevdim. Aramıza giren o isim koyamadığım şeye rağmen hâlâ aynı güzellikle seviyorum.

Şu cümleleri yazarken akan gözyaşı damlacıkları şahittir sana olan aşkıma. Geçen zamana rağmen hâlâ seni bana sorduklarında titreyen sesim şahittir sana olan sevgime.

Hâlâ seni bana hatırlatan onlarca şarkı var. Acaba birlikte dinlediğimiz, anılarımızın olduğu şarkılar rastlıyor mu sana? Telefonunun müzik listesinde başka bir şarkıyı açacakken dahi hiç mi gözün takılmıyor, hiç mi aklına gelmiyor?

Bizim şarkımız neydi hatırlıyor musun? O kadar da unutmuş olamazsın diye düşünüyorum. En komiği de ne biliyor musun? Biz birlikteyken bile “Bizim Şarkımız” diye andığım şarkının bir ayrılık şarkısı olması. Hatta komik değilde trajikomik bir durum. Aslında seninle “şu şarkı bizim şarkımız olsun” diye hiç konuşmadık ama ben seni; çalan her Ahmet Kaya şarkısında daha çok sevdim.

Ahmet Kaya şarkıları tanıktır sana olan sevdama…

Bazen ne düşünüyorum biliyor musun? Susmam gereken yerlerde hep sustuğum gibi konuşmam gereken yerlerde yine susuyorum. Hep susuyorum. Belki de hatayı tam da burada yapıyorum ama neyin doğru neyin yanlış olduğunu kestiremiyorum ki artık ben. Sadece bekliyorum. İnanıyorum bir gün güzel şeylerin olacağına. Umudum var. Ve o umut beni ayakta tutan tek şey. Ne çabuk unuttun; bana, karamsarlığa düşmemeyi senin öğrettiğini.

Umutlarımın tükendiği anda yanımda olman ümidiyle…

deniz

Reklamlar

Okunmayacak Satırlar” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s