Kitap Ağacı Malatya Ailesi ve Tuğba Sarıünal ile Muhteşem Bir Gün

Merhaba bu yazıyı okuyan mükemmel insan…

Sizlerle paylaşmak istediğim mutluluklarım var. Ve başlıyorum.

Uzun zamandır takip ettiğim bir yazar olan Tuğba Sarıünal‘dan bahsetmek istiyorum öncelikle. Kitaplarını severek okuduğum ve kalemi kadar kalbi de güzel olan bu tatlı yazarımız son kitabı olan Paranoya çıktıktan sonra gün geçtikçe daha da çok okur kitlesine ulaşmakta. “Paranoya” kurgusu bakımından okurlarını büyük ölçüde etkilemekle birlikte okuyucuya bir sonraki sayfada yaşanabilecek olayları tahmin ettirememesi ile hayranlık uyandırıyor.

Bu etkileyici kitabın yazarı olan Tuğba Sarıünal’ın Malatya’ya bir imza günü etkinliği için geldiğini öğrenmiştim. Fakat iş işten geçtikten sonra. Bu duruma çok üzülüp kendisine iletmiştim bu durumu. O zamanlar yeni çıkan kitabı olan “Sanrı” için Malatya’ya gelen yazarın “Paranoya” çıktıktan sonra tekrar bir imza günü etkinliği için Malatya’ya gelmesini istiyordum. Kitaplarını imzalatmak beni çok mutlu eden bir şey olacaktı çünkü. Yazarından imzalı bir kitabın okur için ne kadar kıymetli olduğundan bahsetmeme gerek yok herhalde. Dimi? 🙂

Bu sıralarda Instagram üzerinden ortak ilgi alanımız olan ‘kitaplar’ın bizi kesiştirmesi ile Levent ile tanıştım. Birbirimize okuduklarımızdan yazdıklarımızdan bahsediyorduk. Bir gün beni “Kitap Ağacı” denilen bir oluşumun buluşmasına davet etti. Ne olduğu hakkında hiç bir fikrim olmayan bu “Kitap Ağacı”nı merak ettim. Her ay yapılan oylama ile bir kitap belirlendiğini ve oluşumun içinde olan herkes tarafından kitap okunduktan sonra belirlenen tarih ve mekanda okurların katılımı ile kitap hakkında yorumların yapıldığı bir kitapsever buluşması. Levent’in bu açıklamasından sonra açıkçası pek gitmek istemedim. O ortamda çok fazla kasılacağımı, ayak uyduramayacağımı, hatta dışlanabileceğimi düşündüm.

Ve Instagramdan bir mesaj gelir… Mesajın sahibi Tuğba Sarıünal’dır ve fazlasıyla mutlu olacağım bir mesaj atmıştır;

“Malatya’ya geliyorum”

Sonunda bir zafer kazanmış hissini yaşıyordum. Hayalim gerçek olmuştu diyebilirim. 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Malatyadaki kitap fuarında olacaktı Tuğba Sarıünal.

eee

Levent ile bu durumu paylaştığımda Tuğba Hanımın fuardan sonra “Kitap Ağacı” ailesiyle birlikte bir söyleşisi olacağını söyledi ve benimde gelmemi söyledi. Bu sefer daha önceki gibi gitmemezlik yapmayacaktım, elbette gidecektim…

Ertesi günlerde Levent sayesinde takibe başladığım ‘Kitap Ağacı Malatya Ailesi’nin Instagram hesabında Çok sevdiğim hocam olan ve aynı zamanda ‘Radyo Malatya’da çok keyifli bir program sunan Murat Hocamı bir karede gördüm. Giderek merak uyandıran ve ilgimi çeken ‘Kitap Ağacı‘na her geçen gün bir şekilde rastlıyordum. Bir şekilde yollarımız kesişiyordu bu oluşumla…

14 Mayıs 2016 Cumartesi Günü…

Saat 13 civarı fuar alanında oldum. Yaklaşık yarım saat gezindikten sonra Murat Hocamla karşılaştım ve birlikte dolaşmaya başladık. Saat 14’te Tuğba Sarıünal Destek Yayınları standına geldi ve kimsecikler yokken hemen yanına gittim. Sarıldıktan sonra bana hediye olarak getirdiği kitabını verdi ve kitapları imzalamak üzere standın kendi kitapları için ayrılan kısmına geçip oturdu. Tüm kitaplarını imzalattıktan sonra söyleşide görüşmek üzere yanından ayrıldık Murat Hocamla birlikte. Murat Hocamla gezerken bir çok değerli yazarla tanıştım. Murat Hocam kendisi gibi güzel yürekli insanlarla bir bir tanıştırıyordu beni. Koskoca 2 saat Hocamla gezerken hemencecik geçmişti. Zamanım öylesine güzel geçmişti ki inanın hiç eve gitmek istemedim. Saatlerce devam edebilirdim Hocamla birlikte kitapların arasında kaybolmaya… Tekrar Tuğba Hanımın yanına geldik. Söyleşi etkinliği vakti yaklaşmıştı. Murat Hocam beni ‘Kitap Ağacı Malatya’ temsilcileri olan Yaşam ve Emre ile tanıştırdı. Daha sonrasında kendisinin radyo ile ilgili işleri olduğunu ve söyleşiye katılamayacağını söyledi ve biraz daha oyalandıktan sonra söyleşinin yapılacağı mekâna doğru hep birlikte yola çıktık. Murat Hocam yolda bizden ayrıldı ve çok geçmeden ‘Kitap Ağacı’ katılımcılarından olan Esra‘yı yolda aldık ve mekâna gittik. Söyleşi başladı ve ben ilk defa gördüğüm insanların arasında kendimi fazlasıyla iyi hissediyordum. Orada olmaktan fazlasıyla haz alıyordum.

Uzun bir söyleşiden sonra fotoğraflar çekildi, kitaplar imzalandı. Gün boyu sevdiğim yazar ile tanışmış olmanın verdiği heyecan ile hızlı ve düzensiz atan kalbim zaman geçtikçe normale dönmüyor arada kramplar halinde canımı yakıyordu. Çok mutluydum ve hayatımda ikinci kez mutluluktan ağlayacak gibi hissettim bir an kendimi, fakat ağlamadım.

IMG-20160515-WA0000

Söyleşinin sonuna gelmiştik artık. Tuğba Hanım mekândan ayrıldı ve ‘Kitap Ağacı’ ailesiyle mekanda kaldık. İnanın hiç ayrılmak istemedim yanlarından. Çoğunun ismini dahi bilmediğim fakat çok özel insanlar olduğunun farkında olduğum insanlarla birlikteydim çünkü. Yüzlerindeki tebessümden, tatlı sohbetlerinden, samimiyetlerinden ve içtenliklerinden belliydi her birinin güzel yürekli insanlar olduğu… Sahiden öylesine içi dışı bir insanlardı ki gözlerinin içinden görünüyordu o naif kalpleri.

Yalnızca sevdiğim yazar ile tanışmak için geldiğim yerde onlarca sevilesi insanı tanımıştım. Gün boyu yaşadığım güzelliklere her geçen an yeni biri daha ekleniyordu. Mutluydum. Huzurluydum.

Bundan sonraki buluşmalara katılmak için can atıyordum. Bir an önce tekrar bu insanlarla biraraya gelmek istiyordum. Artık kendimi bu oluşumun bir parçası olarak görmeye başlamıştım. İçten içe bir aidiyet hissediyordum, ne mutlu bana.

Bunca tesadüf ve kesişme beni şaşırtmakla birlikte asla unutamayacağım bir gün yaşamama sebep olmuştu. Üzerimdeki tatlı yorgunluk ile eve gitme vakti gelmişti artık… Her şeyin bir sonu olduğu gibi bu güzelliklerin de sonu gelmişti…

qqqq

Söyleşi sırasında “mükemmellik” üzerine bir konu geçmişti. Herkes kendince fikrini söylemişti. Bu konu ile ilgili bir sürü yorum yapılabilir tabi ki ama ben bugün “mükemmel insan” sıfatının vücut bulduğu insanları tanıdım. Hepsi çok sevilesi insanlar.

Son olarak bir şey söylemek istiyorum. Yukarıda yazılanların içinde adı geçen kişiler, aşağıdaki fotoğrafta ismini bilmediğim insanlar ve o kadrajda olmayıp o salonda birlikte zaman geçirdiğim insanlar inanın hepinizi çok sevdim.

ttt

Ömrüm boyunca sizler gibi mükemmel insanların hayatımdan eksik olmaması dileğiyle… Kendinize ve o güzel kalbinize iyi bakın…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s