Kızıma…

Şu hayatta en çok istediğim şeylerden biriside bir kızımın olması. Sanırım kız çocuklarının babalarına olan sevgisi, bağlılığı ve aralarındaki o tatlı iletişime hayran kaldığım veya kız çocuklarının her zaman daha canayakın olduğunu düşündüğüm için olabilir.

Çok tatlı hayallerim var doğmamış kızımla ilgili. Zaten o dünyaya geldikten sonra geri kalan ömrümü onun mutluluğu için yaşayacağım. Ufacık eliyle parmaklarımdan tutuşunu, o tarifi olmayan kokusunu, en ufak bir şeyde yüzünde gülümsemesi eksik olmayan ve kahkahalarıyla mutluluk kaynağım oluşunu, konuşmaya başladıktan sonra ilk “baba” deyişini, her şeyi merak edip sorular yağdırdığı dönemlerde her sorusuna sabırla cevaplar verişimi, birlikte dışarı çıktığımız zamanlarda o minicik adımlarıyla bana eşlik edişini, onunla oyunlar oynarken ikimizin gözlerinden okunan mutluluğu, kucağımdayken uykuya dalışlarını, saçlarını tarayacağım zamanları, sabahları gelip yatağımda beni uyandırışı… Bunlar gibi sayısız hayalim var.

baba_kiz-2

Huzur…

Aynı zamanda annesinden de alacağı çok şey var tabi ki. Aslında her şeyini annesinden alsın istiyorum. Güzelliğini, davranışlarını, bakışlarını… Kısacası aşık olduğum kadına, yani annesine benzesin kızım. Ve bende geri kalan ömrümü bu iki güzelliğe duyduğum aşk ile sürdüreyim.

baba kız 4

Tabi ki kızım babasını sevdiği kadar annesini de sevsin ama en çok babasını sevsin.

Yukarıda okuduğunuz cümleleri aptalca bulabilirsiniz. Gülüp geçebilirsiniz de… Sadece yazmak istedim, çok istedim ve yazdım. Adına internet dediğimiz bu mecra yıllar sonra sanal çöplük olmaz ve bu cümlelerim yıllar sonrasına kalırsa belki “kızım” da okur ha? Ne güzel bir duygudur…

Gözlerimi kapattım ve hayal ettim de, hayali bile güzel.

baba_kiz-3

Kokunu…

Reklamlar

Kızıma…” üzerine 11 yorum

  1. Gazi dedi ki:

    Bir tek babalar için midir kız evlat nazlı, ya abileri için kız kardeş özeldir hele bide ailenin en küçüğü ise şımartmazmıyız. O’nu yeri gelir ihtiyacı söyleyecek sözü varsa abiş muhabbette dostum der ama bilir damardan yerinde yakalamayı…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s