Mutluluktan Ağlanır Mı?

Televizyonda izlediğimiz dizilerde, filmlerde mutluluktan ağlama sahnelerine bir türlü anlam veremezdim. İnsanlar nasıl oluyor da mutlu oldukları bir şey için ağlayabiliyorlar diye hep sorardım kendime. Artık çok iyi anlıyorum. Uzun zaman hasretini çektiğim, uzaktan bile olsa, canlı canlı bir kez görsem yeter dediğim, sadece sesiyle yetinip bir kez bile sarılamadığım, kavuşma ihtimalinin imkansız denecek kadar az olduğu fakat bir gün gerçekten kavuşacağıma yürekten inanarak büyük bir aşkla sevmeye devam ettiğim insana, yüzlerce kilometre katedip vardığımda duyduğum mutluluk gibisini daha önce yaşamamıştım.

Sana kavuştuğum ilk günün akşamı evden çıkıp yürümeye başlamıştık. Yolda yürürken ellerimizin birbirine çarpmasıyla ufak bir tebessüm oldu ve ilk kez orada tuttum elini. Sonra çok güzel bir yere gittik. Çimlerin üzerinde birbirimizin omzuna uzandık. Yanaklarımız birbirine değiyordu. İkimizden de ses çıkmıyordu. Birlikte gökyüzünü izliyorduk. Gökyüzünde kayan bir yıldız sessizliğimizi bozdu. Daha önceleri telefonda konuşurken yıldız kaymalarına bir çok kez şahit olmuştuk fakat ilk defa yanyana iken bir yıldız kaymasına şahit oluyorduk. Elele tutuşup dileğimizi diledik. Daha önce şahit olduğumuz tüm yıldız kaymalarında “birbirimizi” dilemiştik ve tuttuğumuz dilekler gerçekleşmişti, kavuşmuştuk. O gün ki dileğimde; asla birbirimizden kopmayıp, bir ömrü mutlu bir şekilde yaşamayı diledim. Muhtemelen sen de buna benzer bir dilek diledin. Sonrasında yüzümde bir ıslaklık hissettim. Yüzümü dönüp gözlerine baktım. Ağlıyordun. Sonra gökyüzüne bakmaya devam ettik. Yanağını okşadım. Gözyaşların yanaklarımız arasında süzülürken haykırarak beni sevdiğini, beni asla bırakmayacağını ve tuttuğumuz dileklerin gerçekleştiğini söyledin. Bir anda gözlerim doldu ve sessizce benim gözlerimden de yaslar süzülmeye başladı. Üzgün değildim, aksine hayatımda tattığım en güzel mutluluktu. Ama ağlıyordum. Ne için dökülüyordu bu gözyaşları? Demek ki mutluluk da gözyaşı dökmeye neden olabiliyormuş. İlk defa gözyaşları dökecek kadar mutlu oldum ben.

Mutluluktan akan gözyaşlarını ne kadar zaman geçse de unutamaz insan…

O gün yanağımızda birbirine karıştı gözyaşlarımız. Bunun bir anlamı olmalı hayatım. Boşuna dökülmedi o gözyaşları. Eğer bir gün kafana saçma sapan düşünceler girerse, kendine sor; “o akşam gözlerimden dökülen yaşlar ne içindi?” diye. Bu aşk için çok gözyaşı döküldü ve o gözyaşlarına karşılık gelecekte daha da mutlu olalım.

aglm3

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s