Belki Bir Gün…

Bazı geceler içerde bunalıyorum ve dışarı çıkıp karanlık sokaklarda gezmeye başlıyorum. Önceleri seninle telefonda konuşmak için çıkıp, uzun uzun sohbet ederken yürüdüğüm yolları şimdi acılarımla katediyorum. Bazı geceler ise dışarısı karanlık olmuyor, çünkü kocaman bir ay doğmuş oluyor ve tüm gecemi aydınlatıyor. Hatırlar mısın; geceleri telefonda konuşurken aynı anda dolunaya bakıp öyle sohbet ederdik. Yanyana olmayıp birbirimize bir hayli uzak olmamıza rağmen aynı anda dolunaya bakmamız bile bizi birbirimize yakın hissettirirdi. Böylesi ufak şeyler bizi mutlu edip daha da yakınlaştırabiliyordu. Ufak şeylerden mutlu olmayı becerebilen insanlardık biz.

Geceleyin gezerken bir bakıyorum ki

tam karşımda gecenin tüm karanlığına karşın sapsarı haliyle boş ve ıssız sokakları aydınlatan dolunay var. Aklıma sen geliyorsun. Senin güzelliğin zihnimi ele geçiriyor ve seni dolunayın yerine koyup sana doğru yürümeye başlıyorum. Aramızda yaşanan küçük bir tatsız olayı bile düşünmüyorum. Sadece ikimizin mutlu olduğu anları düşünüyorum. Böylece uzun süre aynı istikamette yürüyorum. Baya bir zaman geçtikten sonra aslında hiç yol katemediğimi, ne sana, ne de dolunaya varamadığımı farkediyorum. Kendimi toparlıyorum. Yürürken kendimi sende kaybedip nasıl gittiğimi bilmediğim bir yere geldiğimi ve evden fazla uzaklaştığımı görünce dönüyorum tekrar. Ama bu sefer dönüş yolunda tatlı hayallerin yerini acı anılar alıyor. Bir an önce eve varmak istiyorum ama acılarım engel oluyor bana. Beynimi, kalbimi, ruhumu, hatta bedenimi ele geçiren acılarım eve geç gitmeme neden oluyor. Birlikte hiç yürümediğimiz bu sokaklarda bile, seni düşünmek bu kadar çok dağıtabiliyor beni. Kolay hezmedilecek bir gidiş değil bu.

Kaç dolunay geçti üzerimizden ama hâlâ dönmedin. Başına kötü bir şey gelmedi dimi?

dolunay.can.metedoran1.jpg

Belki bir gün yine aynı anda dolunaya bakarız. Belki bir daha orada kesişir gözlerimiz ve öylece kalakalırız. Hatırlanmasını istemediğimiz her şeyi hafızalarımızdan siler ve birbirimize aşık olduğumuz o günlere geri döneriz. Olmaz mı?

13 Aralık 2014

03:44

Reklamlar

Belki Bir Gün…” üzerine 6 yorum

 1. Meliha Kaya dedi ki:

  Giden için, belki birgün ile başlayan bir cümle kurulmamalı !
  Geçen herşey güzel yaşanmışlık olarak kalmalı !
  Çünkü acıya âşık olmaya hakkımız yok!
  Dolunay, tek başına da mükemmel !
  🤗🙏💎

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s