Uzaktan Sevmeler…

Çiftler aşıkken birbirine tutamayacağı sözler verebiliyor. Örneğin ilk sözü “seni asla bırakmayacağım” veya “unutmayacağım” oluyor. Her tanıştığı insana buna benzer sözler verenler var. Çok samimiyetsiz bulurum böylesi insanları ve edebildiğimce uzak tutmaya çalışırım hayatımdan. Bende ilk defa böyle bir sözü sana verdim ve “aramızda ne olursa olsun seni bırakmayacağıma söz veriyorum” dedim. Belki sana söz verdiğim o zamanlarda aşktan başım dönüyordu ve fütursuzca savuruyordum aşk dolu sözlerimi ama bunca zaman geçmesine rağmen unutmadıysam seni, verdiğim sözü tuttum demektir. (tutuyorum, tutacağım)

Zaten nasıl unutabilirim ki? Seni bana hatırlatan onca şey varken unutmam mümkün değil. Mesela gönderdiğin mektupları nereye kaldırırsam kaldırayım tekrar tekrar karşılaşıyorum aşk ile dolu o cümlelerin olduğu mektuplarına. Sonra hepsini açıp okuyorum. Bana aşık olduğun günlerde yazmış olduğun cümleler her okuduğum sayfada hâlâ fazlasıyla ısıtıyor içimi. Her satırda yine aşık oluyorum sana. Birlikteyken hissettiğim o muhteşem duyguları, çok sevdiğim bir kasedi başa sarıp tekrar tekrar dinlemiş gibi hissediyorum.

Daha sonra bana aldığın hediyeler seni unutmamam için sürekli bana göz kırpıyorlar. Kazak, saat, gömlek, anahtarlık, mini cep sobası… Senden gelen bir sürü şey var yaşadığım evde. Bana aldığın kazakların üzerindeki etiketler, hediyelerin jelatinleri, jelatinlerden söktüğüm bantlar… Annem böyle giderse evin yakında çöplerle dolacağını söylüyor ama ben kıyamıyorum senin elinin değdiği veya dolaylı yoldan bile olsa seni bana hatırlatan şeyleri atmaya. Benim için çok değerli parçalar onlar. Her ne olursa olsun onları saklayacağım. Belki bir gün yollarımız ayrılırsa tekrar kesiştiğinde onları seninle paylaşayım ve seni asla unutmadığımı, unutmayacağımı, unutamayacağımı göresin diye saklıyorum. Sen gitsen de sana ait bir şeyin varlığı kendimi biraz bile olsa iyi hissetmeme neden oluyor. Bıraktığın acılarla ve anılarımla yaşamayı öğrendim ben.

giff.gif

Sana ulaşmaya korkuyorum. Numaran hâlâ duruyor ezberimde. Arada bir arayacak oluyorum ama aramak için her dokunduğumda arama gerçekleşmeden sonlandırıyorum. Tekrar sesini duyup sana kendimi kaptırmaktan ve kendimi alamamaktan korkuyorum belki de. Aynı kişiden aynı acıyı ikinci kez yaşayacak kadar mecalim yok. Uzaktan sevmek güzel. Hayallerimde yaşatıyorum sana olan aşkımı. Birlikteyken yaşadığımız mutluluk dolu anları düşünerek yaşıyorum tek taraflı aşkımı.

billŞimdi neredesin ve kiminlesin bilmiyorum ama unutmadım seni, bil istedim.

14 Aralık 2014

03:17

Reklamlar

Uzaktan Sevmeler…” üzerine 10 yorum

  1. Arzu Can dedi ki:

    Böylesi hisler senden başka birkaç kişinin daha derinliklerinde kalmıştır diye düşünüyorum. Ama senden başka o birkaç kişiyi de tanımıyorum dostum..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s